wrz
17

Ultra Trail Du Mont-Blanc

Temat utworzony przez Michał Stawecki


Ultra Trail Du Mont-Blanc


PREMIERA: CANAL+ SPORT HD, wtorek, 18 września, 21:00

Festiwal biegowy UTMB to wielkie święto biegaczy górskich. Co roku w Chamonix zbierają się tysiące osób, które chcą zmierzyć się nie tylko z trasą i pogodą, ale też z własnym charakterem.
W sumie w Chamonix w jednym tygodniu pojawiło się około 6000 uczestników! A wśród nich miłośnik biegania Marcin Rosłoń, dziennikarz CANAL+, który wziął udział w "Morderczym biegu", a przy okazji nakręcił zdumiewający reportaż.

Bieg UTMB to najbardziej prestiżowa impreza trailowa w Europie. Dystans do przebiegnięcia w tym roku podczas jubileuszowego X festiwalu to 168 kilometrów ze startem i metą w Chamonix. Suma pozytywnego przewyższenia, czyli samych podejść i podbiegów to 10 tysięcy metrów, najwyższe grzbiety górskie na trasie sięgają 2500 metrów. W biegu startuje 2300 biegaczy z całego świata. Przez cały tydzień od 25 sierpnia do 2 września w Chamonix i okolicznych miejscowościach odbywa się również kilka innych imprez biegowych tego festiwalu.

UTMB to bieg liniowy, po znakomicie oznakowanej trasie w terenie górskim. Wiedzie trudnymi szlakami, po kamieniach, graniach, łąkach, połoninach. Na każdym punkcie kontrolnym i żywieniowym obowiązuje limit czasu. Na ukończenie całego biegu jest 46 godzin. W skład wyposażenia obowiązkowego wchodzą m.in. telefon komórkowy z dodatkową baterią i roamingiem na 3 kraje (UTMB wiedzie szlakami górskimi we Francji, Włoszech i Szwajcarii), folia ratunkowa (w wypadku wychłodzenia lub przegrzania organizmu), wodoodporne kurtka z kapturem, spodnie i rękawiczki, zapas jedzenia (batony i żele energetyczne) i gwizdek (do zgłaszania trudnego położenia w celach ratunkowych). Festiwal biegowy UTMB to wielkie święto biegaczy górskich. W sumie w Chamonix w jednym tygodniu pojawi się około 6000 uczestników!

Byłem, widziałem, polecam gorąco!!! Michał Stawecki
http://www.ultratrailmb.com/accueil.php


PREMIERA: CANAL+ SPORT HD, wtorek, 18 września, 21:00

Dodaj komentarz
4 komentarze(y):
Wczytywanie wcześniejszych komentarzy
Wczytywanie listy