wrz
27

37 real-Berlin Marathon

Temat utworzony przez Andrzej Ignatowicz


37 real-Berlin Marathon

Przed biegiem miałem wiele obaw, nie wyobrażałem sobie jak można zorganizować maraton dla tak dużej ilości osób. Zupełnie niepotrzebnie.

Gorąco polecam ten start. Wrażenia niezapomniane. Tylko trzeba pilnować rejestracji. Do 37 Berlin Maratonu zapisy wystartowały w grudniu 2009 a w kwietniu 2010 nie było już miejsc a limit wynosił 40 000 zawodników. Mimo ogromnego tłumu organizację oceniam na piątkę. Nie było kolejek przy odbiorze pakietu startowego, oddawania worka z rzeczami przed biegiem czy odbioru go po biegu. Miasteczko maratońskie usytuowane przed Reichstagiem było ogromne. Wszędzie pełno wolontariuszy do pomocy. Spory tłok był pod prysznicami, które zorganizowane były w namiotach ale to w dużej mierze przez pogodę, przez cały czas padało. Co do punktów z wodą to obawiałem się korków ale nic z tego. Przez pierwsze 16 km stoły ustawione były po obu stronach ulicy, potem tylko po jednej ale były bardzo długie. Oprócz wody do picia, wody w miskach do moczenia gąbek, izotoników, owoców,  po 30 km były też żele energetyczne. Trasa jest zupełnie płaska a doping ogromnej ilości kibiców - to naprawdę robi wrażenie i oprawa trasy jest taka, że aż chce się biec. Na trasie było bardzo ciasno, zwłaszcza gdy liczba pasów na asfalcie dla biegaczy zmniejszała się z 6 do 2-3, wyprzedzanie utrudnione zwłaszcza w pierwszej połowie dystansu ale dzięki sektorom startowym (deklarowało się czas w jakim chce się ukończyć bieg) biegli obok siebie zawodnicy o podobnych celach wynikowych.

Jeśli chodzi o mój wynik to zamierzałem złamać 3h30 minut. Dwa razy już próbowałem, w Krakowie i Bydgoszczy na wiosnę w tym roku i dwa razy nie wyszło. Tym razem się udało. Ukończyłem z czasem netto 3h26:29 na miejscu 5333 a 5054 wśród mężczyzn, do linii startu dodatkowo dobiegałem pięć i pół minuty, ale zawodnicy z końca stawki  musieli na to przeznaczyć nawet 25 minut. 


Aż chce się wrócić do Berlina za rok.
A pociąg z Warszawy Centralnej do stacji Berlin Hauptbanhof oddalonej od startu maratonu zaledwie o 800 metrów jedzie tylko 5 godzin 41 minut...

 


 


 

Dodaj komentarz
4 komentarze(y):
Wczytywanie wcześniejszych komentarzy
Wczytywanie listy