Poniżej prezentujemy kilka popularnych tras biegowych na Tarchominie.
Zapraszamy również do zaprezentowania własnych tras biegowych!
Propozycje proszę przesyłać na kontakt@bieganieTarchomin.pl


View Trasa 1 (5km) in a larger map
Jest to bardzo szybka trasa o długości nieco ponad 5 km. Bardzo dobra gdy chcemy sprawdzić się na takim dystansie. Trasa wiedzie wzdłuż ul. Światowida gdzie szeroki chodnik i ścieżka rowerowa powoduje, że nie jesteśmy skrępowani wąskim otoczeniem. Następnie skręca przy rondzie w ul Hanki Ordonówny – tutaj warto biec ścieżką rowerową gdyż chodnik jest dość wąski i możemy wpadać na przechodniów. Następnie bardzo przyjemna część wzdłuż ul. Światowida, która przechodzi w Myśliborską. Po równym chodniku możemy biec szybko. Dodatkowo tylko w czterech miejscach musimy minąć światła. Okres czekania na zielone możemy wykorzystać na odpoczynek, bądź wcześniej widząc sytuację na skrzyżowaniu dostosować prędkość biegu aby nie czekać. Trasa ta jest bardzo dobrze oświetlona i prowadzi wzdłuż głównych ulic dlatego możemy śmiało biegać tędy w nocy, nawet późnymi godzinami. Ma to szczególne znaczenie w zimę, gdy wcześnie się robi ciemno. Co więcej chodniki są zazwyczaj dobrze odśnieżone.

View Trasa 2 (8km) in a larger map
Chyba najbardziej popularna arteria biegaczy w Tarchominie. Prowadzi wałem wzdłuż Wisły. W tej chwili jej południowy kraniec stanowi miejsce budowy mostu północnego. Niestety prawdopodobnie przez długi czas jeszcze ten fragment będzie niedostępny. Na północ warto dobiec do drugiej piaskarni. Następnie skręcić w Kępę Tarchomińską. Trasa ma około 8 km

View Trasa 3 (10km) in a larger map
Długa ( niecałe 10 km ) i malownicza trasa. Startując z piaskarni przy wiśle biegniemy wałem aż do Kępy Tarchomińskiej. Następnie w prawo w ul Przyrzecze ( tam mamy niewielki podbieg ). Następnie w jedną z uroczych uliczek ( np. łączną ) i przedostajemy się przez niewielki kanałek na ulicę Aluzyjną. Stamtąd dobiegamy do ronda i wbiegamy w ul Tłuchowską a następnie Leśnej Polanki. Jest to jedna z najpiękniejszych części trasy, niestety dość krótka. Gdy wybiegniemy z lasu warto pobiec ul Strumykową aż do Mehoffera. To dość szeroki i wygodny odcinek. Z Mehoffera wracamy z powrotem do piaskarni.